(093) 088-69-00

Внутренние и наружные работы, теплые полы, сантехника, водопровод, канализация и др.

OK

(073) 735-01-01

Графік роботи: ПН-СБ: 07:30 - 20:00
СБ-НД: 8:00 - 18:00

OK

(063) 288-59-26

Графік роботи: ПН-ПТ: 08:00 - 18:00
СБ-НД: Вихідний

Email: kibets@prorab.odessa.ua

OK


Меню
menu1
ru ua
Енергонезалежність Вигода
Акційні товари

Мінеральна вата - утеплення стін

Утеплення стін вже побудованих будівель дозволяє підвищити комфортність проживання, а використання матеріалів з низькою теплопровідністю під час будівництва дозволяють зменшити загальний кошторис витрат і прискорити процес введення в експлуатацію. Найбільш часто з цією метою використовують мінеральну вату і екструдований пінополістирол. У нашому інтернет-магазині ви можете купити теплоізоляцію будь-якого типу, а сьогодні ми розповімо про те, як її правильно застосовувати.



Точка роси - ключ до комфорту


Існує таке природне явище, як випадання роси. Воно пояснюється тим, що з холодного повітря в якийсь момент починає виділятися волога і вона конденсується на більш теплих поверхнях. Якщо стіни не утеплені, то влітку роса накопичується на їх зовнішній поверхні. У під падіння температури повітря точка конденсації води починає зміщатись в бік теплого приміщення і в дуже сильні морози будинок може зсередини покритися інеєм. Це призводить до двох наслідків:


Створюється суб'єктивне відчуття нестерпного холоду, переважно тому що значно збільшується швидкість конвекційного потоку між теплими опалювальними приладами і холодними стінами. 

Матеріал стін через розширення при замерзанні вологи починає руйнуватись.

Утеплювач, який має низький ступінь теплопровідності, переміщує точку роси. І від того, де він змонтований - зсередини або зовні, багато в чому залежить те, чи буде вдома дійсно тепло або стане ще холодніше.



Зсередини або ззовні?


Здавалося б, можна використовувати найпростіший варіант - оббити будинок пінопластом зсередини і ні про що більше не турбуватись. Однак таке рішення призводить до того, що навіть в помірний холод точка роси утворюється між утеплювачем і внутрішньою поверхнею стіни, яка може промерзнути вся і повністю втратити свої теплоізоляційні властивості. При використанні пінополістиролу це ще півбіди, адже він не боїться води. Мінеральна вата через певний час намокне від роси і толку від неї не буде ніякого. Але навіть якщо ви кладете між нею і стіною поліетиленову плівку, питання про те, куди подіти воду залишиться відкритим.


Тому на питання де монтувати утеплювач - зсередини або ззовні, відповідь однозначна: тільки з боку вулиці!


Пінопласт чи мінвата?


З точки зору простоти застосування, пінопласт набагато кращий. Він легко ріжетьсяі в ньому немає отруйних фенолформальдегідних смол. Однак варто враховувати, що він повністю непроникний для води. Якщо ви змонтуєте його на стіні щільно, то парам води приміщення, що виходитимуть разом з теплим повітрям буде нікуди подітись. Дерев'яні конструкції почнуть гнити, а бетонні і цегляні руйнуватись.


Рішенням проблеми є монтаж з проміжком шириною від 1 до 2 см. Ще буде необхідно зробити продухи знизу і вгорі на стіні. Влітку ви їх відкриєте і стіна просохне за кілька днів. Мінеральна вата, купити яку ви можете у нас оптовими партіями і в роздріб, кріпиться прямо на стіні, але її зовнішню сторону необхідно захистити від вологи - дощу та снігу.