(093) 088-69-00

Внутренние и наружные работы, теплые полы, сантехника, водопровод, канализация и др.

OK

(073) 735-01-01

Графік роботи: ПН-СБ: 07:30 - 20:00
СБ-НД: 8:00 - 18:00

OK

(063) 288-59-26

Графік роботи: ПН-ПТ: 08:00 - 18:00
СБ-НД: Вихідний

Email: kibets@prorab.odessa.ua

OK


Меню
menu1
ru ua
Енергонезалежність Вигода
Акційні товари

Піна для монтажних робіт

Пройшли ті часи, коли для забивання пазів і стиків застосовувались ганчір’я, мох та інші підручні матеріали. Зараз всюди застосовується монтажна або будівельна піна. Сьогодні ми розповімо про те, що це таке і як її застосовувати.



Фізична і хімічна суть монтажної піни


Коли монтажна піна вже знаходиться в пазу, вона є пінополіуретановим герметиком. Ця речовина світло-жовтого, рідше білого кольору, обсяг якого пронизаний сферичними порожнинами, велика частина з них не сполучається один з одним, тому піну так само називають герметиком із закритими порами. Така структура забезпечує їй три основні властивості:


Низьку теплопровідність.

Здатність гасити коливання звукової частоти.

Водонепроникність.

Те, що ми бачимо, є результатом хімічної реакції двох основних компонентів - метилену і поліолів. Для її початку необхідна наявність кисню. В ході реакції утворюється піна і значно збільшується обсяг кінцевого продукту. До моменту застигання він прилипає до будь-яких поверхонь, сила адгезії настільки велика, що зняти застиглу піну буває важко навіть інструментом з високоміцної сталі. Єдине, чому вона піддається добре, так це розчинникам. Тому нерідко зустрічається визначення «піна-клей».



Види монтажної піни


У будівельні магазини монтажна піна поставляється в аерозольних балончиках, що містять основні компоненти для хімічної реакції і додаткові речовини. Наприклад, вуглекислий газ, що нагнітає тиск і забезпечує вихід суміші назовні. 


Упаковка буває двох типів:


  • З ручним клапаном.
  • Для роботи з пістолетом дозатором.


Перший випадок найбільш простий: ви берете балон, одягаєте на клапан трубочку з комплекту поставки і після енергійного струшування можете натиснути на курок, видавлюючи піну. Недолік методу в тому, що все це одноразове, а процес складно контролюється. Якість робіт зазвичай невисока.


Пістолет-дозатор дозволяє закладати піну акуратно, не витрачаючи даремно. Однак купувати його має сенс тим, хто буде запінювати щілини не один раз.


При придбанні монтажної піни в аерозольних балонах варто звернути увагу на такий параметр, як коефіцієнт вторинного розширення. Тобто, коли суміш виходить з балона, відбувається первинне збільшення її обсягу. А ось вже в пазу вона розширюється ще раз, вдруге. Моделі герметиків з великим вторинним розширенням краще використовувати для конструкцій великої міцності або пазів чималому ширини. Наприклад, при установці металевих дверей. Суміші з малим вторинним розширенням працюють більш делікатно, вони не ламають навіть пластикових рам.


Є і ще один параметр, який впливає остаточний на вибір. Це жорсткість матеріалу після затвердіння. Міцний, грубий герметик-піна, краще підходить для бетонних або цегляних конструкцій. М'який для того, що в процесі експлуатації може змінювати форму або положення. Наприклад, дачний будиночок взимку може злегка перекосити. Якщо ви запінили віконні пази жорстким герметиком, то він зламає рами.


Піногерметики силіконові в будівництві не застосовуються, вони використовуються для герметизації електронної апаратури, яка експлуатується на відкритому повітрі.


У нашому інтернет-магазині ви можете купити піну будівельну як оптовими партіями, так і в роздріб.